Dyskryminacja zważywszy na religię w miejscu pracy

2016-03-25 22:50

Nietolerancja pozostaje jednym z największych kłopotów pośród zatrudnionych w Polsce. Mimo iż nietolerancja mając na uwadze religię i inne czynniki została zdelegalizowana, to nadal zdarzaj się nadmiernie często. Jeżeli masz do czynienia z nietolerancją ze względu na własne przekonania wyznaniowe, wiek, rasę lub inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

Swoboda religijna jest jednym z podstawowych praw zastrzeżonych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni by realizować własną duchowość, samodzielnie lub we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Wspólnie z cechami osobistymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii ochranianych poprzez prawo.

Nietolerancja może przytrafić się wszędzie i przybierać wielorakie odmiany. Niektórzy ludzie nieprawidłowo sądzą, iż tyczy się tylko osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

W miejscu pracy nietolerancja przybiera formę selektywnego zatrudniania i zwalniania. Jest to niezgodne z prawem aby zwolnic kogoś przez odmienne wyznanie. Dyskryminacja może być bardziej subtelna, jak np. odmowa szkoleń.

Jeśli wskutek swoich przekonań religijnych masz do czynienia z nietolerancją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie swoich praw. Szukając pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich nielegalne praktyki. Jeżeli wygrasz rozprawę będziesz miał możności na kompensatę.

Powrót

Wybór prawnika

 • 2016-03-25 22:40

  Wybór prawnika, którego potrzebujesz

  Istnieją liczne przypadki, w których ludzie zmagają się z problemami prawnymi. Z tych względów zwracają się do prawników, którzy pomogą im wyjść z kłopotów. Jednakże wybór najlepszego adwokata, który będzie reprezentował Twoje interesy może okazać się pracochłonnym procesem. Dlatego też, wskazane...

Rewelacyjny adwokat

 • 2016-03-25 22:41

  Wynajęcie rewelacyjnego adwokata

  Jeśli właśnie bierzesz udział w dochodzeniu karnym albo cywilnym, niezwykle istotne będzie wynajęcie odpowiedniego adwokata do obrony własnych praw. Profesjonalny adwokat Wrocław oczyści Twoje dobre imię albo postara się o zmniejszenie wymiaru kary. Wybór prawnika Gdy już jesteś zdecydowany na...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-25 22:43

  Bezpieczeństwo w pracy

  Pracownicy mają prawo do bezpiecznego środowiska pracy. Jednak nie tak dawno temu, regulacje dotyczące warunków pracy były nieodpowiednie. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dzisiaj byłyby nie do przyjęcia. Od tego czasu pracownicy otrzymali zdrowsze,...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode