Ewidencja typów dyskryminacji w miejscu pracy

2016-03-25 22:46

Jestem pewien, iż nieraz natrafiłeś na przejaw nietolerancji w miejscu pracy w trakcie swojej kariery zawodowej. Tu, w Polsce takie działania są niedozwolone i na pewno każdy kraj ma takie same reguły.

Oto krótka ewidencja rodzajów nietolerancji w miejscu pracy:

Nietolerancja rasowa

Dzieje się tak, kiedy pracownicy albo nawet dyrektorzy i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie respektują a to wpływa na to jak są traktowani.

Nietolerancja płciowa

Dzieje się tak, kiedy pracodawca m.in. okazuje więcej szacunku pracownikom płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie uważają, że mężczyźni są lepsi we wszystkim co czynią. To nie jest prawda. Kobiety mogą wykonywać te same zadania tak jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

Dyskryminacja zważywszy na narodowość i język

Dzieje się tak, kiedy zatrudniony jest inaczej traktowany przez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, iż narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, że nie mogą Cię zatrudnić przez Twój akcent.

Dyskryminacja zważywszy na religię

Dzieje się tak, kiedy pracownik jest niesprawiedliwie traktowany jedynie przez odmienną religię.

Dyskryminacja z uwagi na orientację seksualną

Z tym gatunkiem nietolerancji mamy do czynienia, kiedy ktoś jest źle traktowany poprzez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś lub nawet zwolnić wyłącznie z tego powodu, iż ta osoba jest homoseksualistą.

To jedynie parę z wielu rodzai nietolerancji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, wskazana jest pomoc prawnika - adwokat Wrocław to profesjonalista zajmujący się prawem pracy.

Powrót

Wybór prawnika

 • 2016-03-25 22:40

  Wybór prawnika, którego potrzebujesz

  Istnieją liczne przypadki, w których ludzie zmagają się z problemami prawnymi. Z tych względów zwracają się do prawników, którzy pomogą im wyjść z kłopotów. Jednakże wybór najlepszego adwokata, który będzie reprezentował Twoje interesy może okazać się pracochłonnym procesem. Dlatego też, wskazane...

Rewelacyjny adwokat

 • 2016-03-25 22:41

  Wynajęcie rewelacyjnego adwokata

  Jeśli właśnie bierzesz udział w dochodzeniu karnym albo cywilnym, niezwykle istotne będzie wynajęcie odpowiedniego adwokata do obrony własnych praw. Profesjonalny adwokat Wrocław oczyści Twoje dobre imię albo postara się o zmniejszenie wymiaru kary. Wybór prawnika Gdy już jesteś zdecydowany na...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-25 22:43

  Bezpieczeństwo w pracy

  Pracownicy mają prawo do bezpiecznego środowiska pracy. Jednak nie tak dawno temu, regulacje dotyczące warunków pracy były nieodpowiednie. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dzisiaj byłyby nie do przyjęcia. Od tego czasu pracownicy otrzymali zdrowsze,...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode