Niezasłużone zwolnienie? Co zrobić?

2016-03-25 22:50

Jeżeli sądzisz, że zostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, rozsądnie będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeśli odwołanie nie przyniesie rezultatów równie doskonale będzie złożyć pozew do sądu.

Przed złożeniem urzędowej skargi przeciwko pracodawcy o niezrozumiałe zwolnienie należy w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za pośrednictwem arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Kluczowe jest to, by zachować kopie wszystkich pism wysłanych lub odebranych w trakcie spotkań i debat.

Jeżeli jednakże uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wtedy nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

W przypadku bezprawnego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najszybciej od otrzymania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania argumentów stanowiących o niezasadnym zwolnieniu. Jeśli sąd zgodzi się, iż zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wtenczas zostanie Ci przyznane odszkodowanie albo w niektórych przypadkach możliwość powrotu do poprzedniej pracy.

Odszkodowanie będzie prowadziło do wypłacenie zaległego wynagrodzenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej informacji o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.

Powrót

Wybór prawnika

 • 2016-03-25 22:40

  Wybór prawnika, którego potrzebujesz

  Istnieją liczne przypadki, w których ludzie zmagają się z problemami prawnymi. Z tych względów zwracają się do prawników, którzy pomogą im wyjść z kłopotów. Jednakże wybór najlepszego adwokata, który będzie reprezentował Twoje interesy może okazać się pracochłonnym procesem. Dlatego też, wskazane...

Rewelacyjny adwokat

 • 2016-03-25 22:41

  Wynajęcie rewelacyjnego adwokata

  Jeśli właśnie bierzesz udział w dochodzeniu karnym albo cywilnym, niezwykle istotne będzie wynajęcie odpowiedniego adwokata do obrony własnych praw. Profesjonalny adwokat Wrocław oczyści Twoje dobre imię albo postara się o zmniejszenie wymiaru kary. Wybór prawnika Gdy już jesteś zdecydowany na...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-25 22:43

  Bezpieczeństwo w pracy

  Pracownicy mają prawo do bezpiecznego środowiska pracy. Jednak nie tak dawno temu, regulacje dotyczące warunków pracy były nieodpowiednie. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dzisiaj byłyby nie do przyjęcia. Od tego czasu pracownicy otrzymali zdrowsze,...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode